فرماندار بندردیلم : احداث راه آهن در ساحل جنوبی کشور افق روشنی را نوید می دهد

 
 
کد خبر: 870699 زمان مخابره: 10/10/1388 - 12:18:11
رییس اداره راه دیلم: جاده کمربندی برای این بندر نیاز اساسی است
گناوه – رییس اداره راه و ترابری دیلم گفت: باتوجه به عبور محور ارتباطی استان بوشهر به استان خوزستان از این بندر، احداث جاده کمربندی شهر دیلم نیاز اساسی است.
عکس از ایرنا گناوه
احمد عباسپور پنجشنبه در آیین تجلیل از راهداران و کارکنان اداره راه و ترابری دیلم افزود: در سال جاری هشت میلیارد ریال اعتبار برای کمربندی این بندر اختصاص یافته که اجرای آن به مناقصه رفته است .
به گزارش ایرنا وی بیان کرد: طول کمربندی دیلم 17کیلومتر است که با احداث آن خودروهای سبک و سنگین محور ارتباطی بوشهر به خوزستان که هم اینک از داخل این شهر عبور می کنند و مشکلات ترافیکی زیادی ایجاد می شود به خارج از محیط شهری هدایت خواهند شد.
رییس اداره راه و ترابری دیلم یکی دیگر از طرحهای راهسازی در این شهرستان را اصلاح و بازسازی جاده روستایی سیامکان اعلام کرد و گفت: این جاده علاوه بر اینکه روستاهای شرقی شهرستان را به بندر دیلم متصل می کند، محور ارتباطی دیلم به گچساران و همچنین راه دسترسی به شرکتهای نفت و گاز فعال در منطقه است که تسریع در عملیات آن ضروری است.
وی افزود: این راه روستایی نیز که 18کیلومتر طول دارد ، هشت میلیارد ریال اعتبار را به خود اختصاص داده که در آینده نزدیک اجرایی می شود.
عباسپور همچنین اظهارداشت: در زمان حاضر بیش از 80 درصد راههای روستایی شهرستان دیلم آسفالته است.
فرماندار دیلم نیز در این مراسم راه و ترابری را محوری ترین عامل توسعه دانست و گفت: سرمایه گذاری در توسعه راهها علاوه بر عمران و آبادانی موجب تحول اقتصادی در نقاط مختلف کشور بخصوص مناطق بندری می شود.
عبدالله ستارپناهی افزود: بندر دیلم نقطه اتصال سه استان جنوبی کشور است و گذرگاه اصلی استانهای جنوبی به استانهای غربی کشور است که راه سازی از اولویتهای کاری آن است.
وی ادامه داد: رونق گردشگری در استان بوشهر بویژه مناطق ساحلی نظیر بنادر دیلم ، گناوه و بوشهر موجب شده تا سالانه صدها هزار نفر از هموطنان برای دسترسی به خلیج فارس از جاده های این شهرستان شمالی استان بوشهر عبور کنند.
فرماندار دیلم ضمن تقدیر از راهداران و کارکنان راه و ترابری این شهرستان اظهار امیدواری کرد با توسعه راههای منطقه، حوادث جاده ای و ترافیکی در این نقطه از کشور به حداقل برسد.
وی گفت: راه چهارخطه دیلم به گناوه و برازجان از مصوبات دور دوم سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت است که اجرای کامل آن نقش موثری در توسعه این شهرستان و استان بوشهر دارد.
ستارپناهی اظهارداشت: احداث راه آهن در ساحل جنوبی کشور که با مطالعات انجام شده از این شهرستان می گذرد، افق روشنی را نوید می دهد و باتوجه به فراهم شدن مقدمات سرمایه گذاری در منطقه ویژه انرژی این شهرستان رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قرار دارد و با استانهای خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد هم مرز است. ک/2
681

 

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 870699
/ 0 نظر / 28 بازدید