رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروز 88 سال جدید را در همه زمینه ها و امور ، سا

: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروز 88 سال جدید را در همه زمینه ها و امور ، سال اصلاح الگوی مصرف می دانم

30 اسفند 1387  15:39
رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1388، با توجه به اهمیت حیاتی و اساسیِ مصرف مدبّرانه و عاقلانه منابع کشور، سال جدید را در همه زمینه ها و امور، سال اصلاح الگوی مصرف نامیدند.
به گزارش شبکه خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظّم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال نو، سال جدید را سالی مهم خواندند و با ابراز امیدواری درباره غلبه قدرت ایمانی ملّت ایران بر همه حوادث و تحولات این سال، افزودند: با توجه به اهمیت "حیاتی و اساسی مصرف مدبرانه و عاقلانه منابع کشور"، سال جدید را در همه زمینه ها و امور، سال اصلاح الگوی مصرف می دانم.

ایشان، نزدیکی نوروز امسال را به ایام ولادت خاتم النبیین (ص) و امام جعفر صادق (ع)، باعث شرافت بیشتر عید نوروز دانستند و با تبریک این عید سعید به آحاد ملّت عزیز ایران، هم میهنان خارج از کشور و ملت هایی که نوروز را گرامی می دارند، برای همگان، سالی سرشار از نیکویی و سعادت آرزو کردند. 

رهبر انقلاب اسلامی، سال 87 را سالی پُر ماجرا خواندند و با اشاره به حوادث مهم داخلی و خارجی این سال خاطرنشان کردند: سال 87 با خبرهای خوش هسته ای که اثبات کننده توانایی ملّت ایران و دانشمندان متبحّر این سرزمین بود، آغاز شد و پرتاب ماهواره امید، ایران را در این سال در ردیف چند کشور صاحب این فناوری مهم قرار داد که این پیشرفت های حقیقتاً شگفت آور، ارج و اعتبار جدیدی برای ملّت ایران به همراه آورده است. 

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به راه اندازی موقّت و آزمایشی نیروگاه بوشهر افزودند: دنیا قانع شده است که راه پیشرفت هسته ای ملت ایران را نمی شود بست، زیرا پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف علمی و غیر علمی، نشان دهنده بی اثر بودن تحریم هاست و اثبات می کند که ملّت بزرگ ایران از درون می جوشد و رشد می‌کند و با اتکا به جوانان پُرتلاش و سرافراز خود، تبلیغات و ترفندهای دشمنان را خنثی می‌ نماید. 

رهبر انقلاب اسلامی، در این پیام نوروزی، همچنین با اشاره به تشکیل مجلس هشتم و کارهای خوبی که مجلس و دولت با همکاری یکدیگر انجام داده اند، افزودند: امیدواریم این همکاری ها همچنان ادامه داشته باشد. 

ایشان در زمینه مسائل اقتصادی، به بحران عظیم اقتصادی جهان اشاره و خاطرنشان کردند: برغم این بحران بزرگ که از آمریکا شروع شد و طوفان سهمگینی در جهان ایجاد کرد و با وجود تحریم ها، مسئولان کشور توانستند کشور و ملّت را از افتادن در موج عظیم مشکلات ناشی از بحران جهانی تا حدود زیادی، دور نگه دارند که البته باید همچنان مراقب بود و تلاش کرد تا انشاءالله پیشرفت های اقتصادی روز به روز شکوفاتر شود. 

حضرت آیت الله خامنه ای، از بروز نوآوری ها و شکوفایی های چشم گیر در سال 87 ابراز خرسندی کردند و افزودند: عمل به این شعار در مرحله مقدماتی خوب بوده است، اما باید شعار نوآوری و شکوفایی را همچنان با جدیّت پیگیری کنیم تا به فضل الهی، به نقطه ای که شایسته ملّت ایران است، برسیم. 

ایشان همچنین در تشریح مسائل مهم جهانی در سال 87 ، علاوه بر بحران اقتصادی جهانی، به حمله ناکام 22 روزه رژیم صهیونیستی به غزه و مقاومت تحسین برانگیز مردم مظلوم فلسطین اشاره و تاکید کردند: شکست مفتضحانه صهیونیست ها، این تجربه بسیار مهم را برای مردم دنیا به ارمغان آورد که می توانند در مقابل ستمگران بایستند و پیروز شوند. 

رهبر انقلاب اسلامی، سال جدید را سالی مهم دانستند و با اشاره به دعای حلول سال نو افزودند: تبدیل احوال ملّت ایران به نیکوترین احوال، نیازمند توجه و لطف پروردگار است، اما باید متوجه بود که جلب "لطف و رحمت الهی" به تلاش و همّت آحاد مردم برای ایجاد تحوّل در زندگی شخصی و اجتماعی بستگی دارد. 

ایشان، در تشریح زمینه هایی که نیازمند تغییر و تحوّل جدّی است، به موضوع "اسراف های شخصی و عمومی" و مصرف بی رویه منابع مختلف کشور اشاره کردند و افزودند: اسلام عزیز و همه عقلای عالم، بر این نکته تاکید می کنند که مصرف، باید مدبّرانه و عاقلانه مدیریت شود. 

رهبر انقلاب اسلامی، در پایان پیام نوروزی تاکید کردند: همه ما به خصوص مسئولان قوای سه گانه، شخصیت های اجتماعی و آحاد مردم باید در سال جدید، در مسیر تحقّق این شعار "مهّم، حیاتی و اساسی" یعنی"اصلاح الگوی مصرف در همه زمینه‌ها"، برنامه ریزی و حرکت کنیم تا با استفاده صحیح و مدبّرانه از منابع کشور، مصداق برجسته ای از تبدیل احوال ملّت به نیکوترین حال ها، ظهور و بروز یابد.
/ 0 نظر / 8 بازدید