جاده گچساران- گناوه چهار خطه می شود

 

جاده گچساران- گناوه چهار خطه می شود

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از چهارخطه شدن جاده گچساران به شهرستان گناوه خبر داد .

 

 

مهندس رجبعلی رحمتی گفت : این طرح در قالب سه پروژه از سه راهی گچساران تا سه راهی پازنان، از سه راهی پازنان تا چهارراه بی بی حکیمه و از چهار راه بی بی حکیمه تا شهرستان گناوه تعریف شده و توسط مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اجرا خواهد شد.

 

 وی افزود : دردو پروژه نخست محور گچساران تا چهارراه بی بی حکیمه به طول 75 کیلومتر بصورت دوبانده در خواهد آمد که عرض هریک از این باندها 11 متر و دارای دوخط رفت و برگشت خواهد بود و درآن تعداد زیادی ابنیه فنی و پل با دهانه های مختلف احداث و پس از آسفالت ، نسبت به نصب علائم ایمنی و هشداردهنده ، چراغ راهنمایی و چشمک زن ، حفاظ ، اجرای تقاطعات همسطح ، دوربرگردان ، پارکینگ و خط کشی اقدام خواهد شد .

وی تصریح کرد : در پروژه سوم نیز محور 75 کیلومتری چهارراه بی بی حکیمه تا شهرستان گناوه ، با احداث یک جاده 2 بانده درجه یک استاندارد به عرض 11 متر در جوار جاده موجود فعلی ، تاحد مطلوبی ایمن سازی می شود .

رحمتی با اعلام این مطلب که برآورد مالی اجرای این سه پروژه 1150 میلیاردریال و مدت اجرای آن بین 4 تا 5 سال پیش بینی شده است ، افزود :درحال حاضر این محور بدلیل عرض کم و پیچهای تند ، شیبهای طولانی و غیراستاندارد ، عدم دیدکافی و افزایش حجم ترافیکی بخصوص در محور گچساران تا چهارراه بی بی حکیمه از ایمنی کافی برخوردار نیست و لزوم تامین ایمنی تردد خودروها و سلامت مسافرین و ازجمله سلامت کارکنان شرکت در دسترسی سریع و آسان به تاسیسات نفت و گاز ، اهمیت تعریض و استانداردسازی این جاده مهم مواصلاتی را مضاعف کرده است که انشاء الله بااجرای سه پروژه مزبور، این محور 130کیلومتری به جاده درجه یک استاندارد تبدیل خواهد شد .

رحمتی تصریح کرد : یکی از نقاط مهم این جاده گردنه ای موسوم به الله اکبر است که بدلیل شیب تند و پیچهای خطرناک ، همواره خطرآفرین بوده است و به همین دلیل درطرح استانداردسازی این محور ، بااحداث یک تونل دراین نقطه ، این گردنه از محور مذکور حذف خواهد شد .

مهندس رحمتی اجرای این پروژه ها را عامل مهمی برای سهولت برقراری ارتباط و آمد و شد بین استانهای خوزستان ، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد تلقی کرد .

 

 

http://www.nisoc.com

/ 0 نظر / 21 بازدید