نماینده بوشهر، و .. با هدفمند کردن یارانه ها، پول برق بوشهری ها نجومی می شود

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در گفتگو با «خلیج فارس»: با هدفمند کردن یارانه ها، پول برق بوشهری ها نجومی می شود

meigolinejad.ir ـ خلیج فارس: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم گفت: دولت باید در زمینه اجرای طرح تحول اقتصادی که هدفمند کردن یارانه ها یکی از هفت بخش آن است، روی زمان و نحوه اجرای آن دقت کند. «غلامعلی میگلی نژاد» در گفتگو با «خلیج فارس» اظهار داشت: اعضای کمیسیون انرژی مجلس پس از توضیحات نمایندگان دولت و وزیر اقتصاد، به کلیات لایحه هدفمند کردن یارانه ها رأی منفی دادند.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:  رای منفی کمیسیون انرژی مجلس به کلیات این لایحه در جریان بررسی آن در صحن مجلس تأثیرگذار است، زیرا این کمیسیون یکی از اصلی ترین مراجع اظهار نظر در زمینه لایحه هدفمند کردن یارانه هاست.

وی گفت: توضیحات وزیر اقتصاد و نمایندگان دولت در جلسه کمیسیون انرژی مجلس قانع کننده نبود و بنده به عنوان دومین سخنران گفتم که اصل طرح باید روزی درکشور اجرا شود، اما ایرادات جدی دارد.

وی گفت: همه نگرانی ها درباره نحوه و زمان اجرای آن است که اقشار آسیب پذیر را له نکند.

میگلی نژاد گفت: در آن جلسه با اشاره به تعرقه جدید حامل های انرژی از جمله برق پس از هدفمند کردن یارانه ها، گفتم که در حال حاضر مردم استان های بوشهر، خوزستان، هرمزگان و بخشی از فارس در فصل گرما نزدیک به 50 تا 60 هزار تومان بابت بهای برق مصرفی پرداخت می کنند، در صورتی که با اجرای این لایحه این مبلغ 10 برابر می شود و اقشار آسیب پذیر تنها برای برق باید رقمی نجومی بپردازند.

میگلی نژاد بیان کرد: وقتی قرار است با اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه ها، دولت بین 50 تا 80 هزار تومان به اقشار مختلف پول نقدی بدهند، اما نزدیک به 500،600 هزار تومان فقط پول برق از بوشهری ها و ساکنان مناطق گرمسیر دریافت کند، خروجی آن فشار بر اقشار آسیب پذیر و ناراحتی شدید مردم است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از آنکه در این جلسه خطاب به به وزیر اقتصاد و نمایندگان گفتم با توجه به ایرادات موجود، با کلیات آن مخالفم، این اظهار نظر موجب ناراحتی آنها شده و فضای جلسه نیز به سوی نقد لایحه پیش رفت و نهایتا اعضای کمیسیون انرژی به کلیات لایحه هدفمند کردن یارانه ها رای منفی دادند.

به گفته وی، قرار شده بحث تعرفه برق در مناطق گرمسیری به عنوان یکی از موارد اصلاحی در لایحه هدفمند کردن یارانه ها لحاظ شود.

بین 50 تا 80 هزار تومان پول نقدی پرداخت می شود

به گفته میگلی نژاد در طرح تحول اقتصادی قرار است مبالغ مختلف به صورت نقدی پرداخت شود.

وی گفت: هنوز چیزی در این باره قطعی نیست، ولی قرار است با هدفمند شدن یارانه ها، به دهک های مختلف بین 50 تا 80 هزار تومان به صورت نقدی پرداخت شود.

/ 0 نظر / 10 بازدید